GMK ENERJİ uygulaması "Geothermal Investment Tool" ile jeotermal kuyunuzun sıcaklık, basınç, debi ve re-enjeksiyon sıcaklığı değerlerini kullanarak ne kadar elektrik üretebileceğinizi, kaç adet konut ısıtabileceğinizi ve kaç metre kare sera kurabileceğinizi kolaylıkla hesap edebilirsiniz.

Uluslararası jeotermal arenada jeotermal elektrik santrali projelendirmesi, BOP tasarımı, kuyu içi pompa tasarımı, santral verimi artırma çalışmaları, bölgesel jeotermal ısıtma ve jeotermal ısıtmalı seralar konularında mühendislik, proje, danışmanlık ve müşavirlik hizmetleri vermek amacıyla 1 Şubat 2017 tarihinde kurulan GMK ENERJİ, birinci kuruluş yıl dönümü vesilesi ile yerli ve uluslararası jeotermal yatırımcıları, jeotermal yatırımlarda ve işletmelerdeki profesyonel çalışanlar, jeotermal alanında çalışan akademisyenler ve tüm ilgililer için "Geothermal Investment Tool" uygulamasını ücretsiz sunmaktadır.

Apple Store ve Google Play'den ücretsiz ulaşabileceğiniz bu uygulama ile jeotermal kuyunuzun sıcaklık, basınç, debi ve re-enjeksiyon sıcaklığı değerlerini kullanarak ne kadar elektrik üretebileceğinizi, kaç adet konut ısıtabileceğinizi ve kaç metre kare sera kurabileceğinizi kolaylıkla hesap edebilirsiniz. Ayrıca ileri hesaplama seçeneği ile kuyularda ve enjeksiyon pompalarındaki iç tüketimi, toplam BOP tüketimini hesap etmekte ve yerli ekipman katkısı vs. detay bilgileri kullanarak satışa emrade net elektrik üretimini ve yıllık kazancı detaylı olarak hesap edebilmektedir.

Jeotermal yatırımcılara ve bu alandaki profesyonel çalışanlara kolay bir hesap yöntemi oluşturmak amacıyla hazırlanan bu uygulama, GMK Enerji'nin Jeotermal enerji sektörüne ve JESDER'e birinci kuruluş yıl dönümü hediyesi olarak ücretsiz sunulmaktadır.

IGC Türkiye 2018 Uluslararası Jeotermal Kongresi birinci gününde WING çalıştayında IGC Türkiye 2018 kW sponsoru GMK Enerji yetkilisi Gülcan Yavuz Karadas tarafından uygulamanın kullanımı yönünde bir sunum gerçekleştirilecektir.